تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

اینترنت، اعتماد به دانسته‌های شخصی را سرکوب می‌کن

  اینترنت، اعتماد به دانسته‌های شخصی را سرکوب می‌کند

  پژوهش محققان دانشگاه ییل نشان می‌دهد جست‌وجوهای اینترنتی، مانع بروز دانسته‌های درونی افراد می‌شود، چراکه با این جست‌وجوها افراد قابلیت خود را برای اعتماد به دانسته‌های خود از دست می‌دهند.

  27186.jpgبه گزارشvatan2014 به نقل ازایسنا؛ اینترنت منبع قدرتمندی برای کسب اطلاعات است که برای جست‌وجو یا تصدیق دانسته‌ها به آن رجوع می‌شود.

   

  طی این پژوهش، محققان از گروهی شرکت‌کننده درخواست کردند تا جواب‌های خود را به چندین پرسش ساده از حوزه‌های متفاوت، بر اساس رجوع به اینترنت و عدم استفاده از اینترنت امتیازبندی کنند. در تحقیق نشان داده شد افرادی که از اینترنت برای پرسش‌های خود استفاده کردند، در مقایسه با کسانی که از اینترنت استفاده نکرده بودند، امتیاز بیشتری برای توانایی در توضیح این پاسخ‌ها به دست آوردند.

   

  به گفته محققان هنگام استفاده از اینترنت دانسته‌های درونی خود را با منبع اطلاعی خارجی آشفته می‌کنیم. زمانی که افراد به دانسته‌های خود اعتماد می‌کنند، ممکن است هنوز در رابطه با صحت و درستی دانسته‌های خود شک داشته و متوجه نشوند که چقدر مستقل از داده‌های اینترنتی هستند.

   

  علاوه بر این محققان هشدار دادند توهم داشتنِ دانش که ناشی از وجود اینترنت است، می‌تواند پیامدهای منفی‌ای نیز به دنبال داشته باشد، چرا که افراد در زمان در دسترس نبودن اینترنت فکر می‌کنند که بیشتر از آنچه واقعاً دانشش را دارند، می‌دانند.


  این مطلب تا کنون 60 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : اینترنت ,دانسته‌های ,استفاده ,افراد ,محققان ,دانسته‌های درونی ,دانسته‌های شخصی ,اینترنت، اعتماد ,
  اینترنت، اعتماد به دانسته‌های شخصی را سرکوب می‌کن

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر